Shop

25.02.2013 by george

We’ve finaly put up a online store for you to order our products.

http://garage5.bigcartel.com/

The little joys

20.02.2013 by george

Pravděpodobně všichni znáte ten pocit, když na něco čekáte a najednou se objeví zpráva, že na vás na poště čeká balík.

Every one of you probably knows the feeling, when you’re expecting something and you get a message about it being delivered.

Vzhledem k tomu, že mimo jiné zařizujeme dovoz dílů z Japonska, chodí nám takových balíků víc. Většinou to ale nejsou věci pro nás.

We get more of these since we help other with importing from Japan. Most of the time the contents are not for us though.

Naučili jsme se proto vychutnávat si každý takový balík, i když v něm nemáme ani list papíru. O to věští radost pak máte, když se jednou za čas ukáže i něco pro vás.

We’ve learned to enjoy those packages even though there’s not even a letter for us. The joy is even bigger when there’s something for you as well.

Jak často se vám dostane do ruky obálka RS Watanabe? Vše je v detailech. Proto je v malé obálce uložené ve folii ještě účtenka, taktéž s logem Racing Service Watanabe, Falconem.

How often do you get a hold of a RS Watanabe envelope? Everything lies in details. That’s why there’s also a little envelope containing a bill with the Racing Service Watanabe Falcons

Většinu času dovážíme věci pro jiná auta než MX-5, ale čas od času se objeví něco, co je vám známé.

Usually we do not import parts for Miatas, but we get something familiar from time to time.

How did your car change?

15.10.2012 by george

Nedávno jsem narazil na tuhle obludnost, kterou mi někdo vytvořil ve photoshopu krátce po tom, co jsem mazdu koupil. Podle instrukcí, které jsem mu sám dal. Byla to tehdy představa, jak by moje mazda měla vypadat, až s ní skončím. Napadlo mě tedy srovnat fotky z doby, kdy jsem auto koupil a ze současnosti.

I’ve found this hiddeous photoshop rendering recently. Somebody edited picture of my then-new NB. Following instructions I gave him. It was my idea of what the car should look like finished. This gave me the idea to compare photos of my car from the day I bought it with current shots.

(more…)

GB: Garage5 rollbars

02.10.2012 by george

Dnešním dnem spouštíme hromadný nákup ochranných rámů/rollbarů.  Akce poběží do konce října (středa 31. 10.) nebo do naplnění seznamu. Předmětem je ochranný rám / rollbar, pasující do NA a NB, kompatibilní s pevnou střechou. Základní cena je 12.000,- Kč. Uděláme tu seznam o 10 místech. Jakmile se naplní 5 míst, klesne cena na 11.000,- a při naplnění všech 10 míst klesne na 10.000,-.

We launch the rollbar group buy today! It’ll end on Wednesday, 31st October or anytime the list is full. The rollbar fits both NA and NB Mazda Miata/MX-5 and is compatible with hardtop and hardtop side latches. Basic price is 490€ + shipping . We’ll run a list of ten spots. When we get 5 spots filled, the price will be 450€ + shipping and when the list is full ie. we’ll have 10 buyers, price will drop to 407 € + shipping.

Pro zapsaní na seznam je třeba složit zálohu 2000,- Kč, která bude v případě krachu hromadného nákupu vrácena. Jde o pojistku, aby se někdo nerozhodl přidat a nakonec odstoupil a my neskončili s rámy navíc, což snad všichni pochopí.

For your name to appear on the list, you’ll have to pay a 100€ deposit. This will be refunded to you in case the group buy won’t go through.

Pro NA je možné přidat harness bar na uchycení vícebodových pásů, u NB bohužel kvůli oknu tato možnost není, nicméně v případě zájmu se pokusíme se zájemcem a výrobcem vymyslet jiné řešení. Základní cena je platná pro rám s dvěma diagonálami bez harness baru. Každý napište, jestli chcete rám tak jak je nebo s nějakou úpravou. Všechny rámy budou v černé barvě.

Basic rollbar is with two diagonals. NA owners can have a harness bar added for a bit extra, NB owners can’t because of the rear glass window, but we’re working with our fabricator to find a solution. Minor changes are possible, so please state how many diagonals you want and wheter or not you want the harness bar when joining the GB. All rollbars are painted black.
Pokud máte jakékoliv dotazy, rádi je zodpovíme na mailu garage.five@gmail.com, naší facebookové stránce nebo zde v komentářích.

If you have any questions, we’ll gladly answer them on our email address garage.five@gmail.com, our facebook page or here in comments.

Rámy nejsou určeny k použití v běžném provozu!

These rollbars are meant for OFFROAD use only!

1. Pavel / NB /double diagonal
2. Zed / NA
3. Wouter van Bergen / NA / double diagonal, harness bar
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

CDS Strahov

19.05.2012 by george

Jak jsme několikrát zmiňovali na naší FB stránce, tenhle víkend se koná závod Czech Drift Series v Praze na Strahově. Kdo jste se nestavili v sobotu, koukejte dorazit alespoň v neděli, čeká tu na vás spousta super oblečení Shatsu a dost hezkých aut k prohlédnutí!

How To: Foamectomy

12.07.2011 by george

Celkem častý problém je, že se vyšší lidé do Miaty nevejdou. To se ovšem dá do určité míry řešit pomocí foamectomy, tedy ubrání trochu výplně ze sedáku sedačky, čímž je řidič usazen o něco níž a získá více prostoru nad hlavou.

It’s quite common for tall people to have problems fitting into the Miata. You can solve this problem with foamectomy, by removing some of the foam from the seat. This will let the driver sit a bit lower and get more head room.

Úkon popsaný v tomto článku děláte na vlastní nebezpečí. Neneseme žádnou odpovědnost za škody, které si během prací způsobíte.

Your doing this on your own danger. We’re not responsible for any damage you cause yourself by following this write-up.

K provedení této “operace” budete potřebovat následující nářadí:

To perform this, you’ll need following tools:

kleště ségrovky / needlenose plyers

klíče o velikosti 8, 12 a 14 mm / 8, 12 and 14mm wrenches

křížový šroubovák / phillips head screwdriver

nůž na koberce / box cutter or razor

Celou proceduru budu ukazovat na svém sedadle, takže r.v. 99. Je to proveditelné samozřejmě i na dřívějších sedačkách z NA, akorát se některé kroky mohou lišit.

I’ll show the whole procedure on my seat from ’99 Miata. It’s feasible also on earlier seats from NAs, but some steps may differ.

(more…)

Charles stone

26.02.2011 by Ryba

Dneska sem to po nejdelší době vytáhl a šli sme s kámošovo ae86 trochu provětrat silničky. Nejdřív párkrát naše hometown kopce a pak hurá za Jirkou na Karlštejnsko.

Tam sme dali luxus obídek a vydali se prozkoumat trochu těch zaštěrkovanejch a místy i stále zasněženejch silniček. Z jedný části projížďky sem stříhl i kratičké video.

Pak už jen dom a zkontrolovat škody. Překvapivě miata vyvázle bez šrámu, za to toyotka vzala jednou bokem svodidla, ale vše ok, jen ten lak a pozička to nevydržela.

We made it through the year!

01.01.2011 by george

Tak, nevěřil jsem tomu, že se to stane, ale blog přežil rok. Sice už touhle dobou mělo být hotovo pár změn, ale nějak se to celé zamotalo a proto je dnešní post snad už opravdu poslední před plánovanou změnou.

Pokud bych měl nějak shrnout uplynulý rok, řekl bych, že to bylo celkem dobré. Pominu-li, že NB stálo asi 8 měsíců nepojízdné, opět jsem si s nim užil své a opět vím o něco víc. Nachází se pořád další a další věci, které nebyly vidět při koupi, auto už mě několikrát nasralo tak, že jsem měl sto chutí ho někde zahodit, ale vždycky jsem se vrátil a zase na něm něco málo udělal, aby bylo v lepším stavu a o chlup blíže mé představě o finální podobě.

Jako předsevzetí bych dal realizaci víc věcí, které mám v plánu a méně lenosti… Rád bych dal dohromady prostředky a sehnal další NA.

A co si přát do nového roku? Více zajímavých vozů tady v ČR, méně problémů, lepší silnice a aby to zase ten rok vydrželo.

pf2011