Minkara wednesday

10.04.2013 by george

The little joys

20.02.2013 by george

Pravděpodobně všichni znáte ten pocit, když na něco čekáte a najednou se objeví zpráva, že na vás na poště čeká balík.

Every one of you probably knows the feeling, when you’re expecting something and you get a message about it being delivered.

Vzhledem k tomu, že mimo jiné zařizujeme dovoz dílů z Japonska, chodí nám takových balíků víc. Většinou to ale nejsou věci pro nás.

We get more of these since we help other with importing from Japan. Most of the time the contents are not for us though.

Naučili jsme se proto vychutnávat si každý takový balík, i když v něm nemáme ani list papíru. O to věští radost pak máte, když se jednou za čas ukáže i něco pro vás.

We’ve learned to enjoy those packages even though there’s not even a letter for us. The joy is even bigger when there’s something for you as well.

Jak často se vám dostane do ruky obálka RS Watanabe? Vše je v detailech. Proto je v malé obálce uložené ve folii ještě účtenka, taktéž s logem Racing Service Watanabe, Falconem.

How often do you get a hold of a RS Watanabe envelope? Everything lies in details. That’s why there’s also a little envelope containing a bill with the Racing Service Watanabe Falcons

Většinu času dovážíme věci pro jiná auta než MX-5, ale čas od času se objeví něco, co je vám známé.

Usually we do not import parts for Miatas, but we get something familiar from time to time.

Racing Team MatsuiSPEED

27.12.2012 by george

Většinou v Japonsku uvidíte týmy, ve kterých převládají AE86, RX-7, 200SX a jiná “dospělejší” auta. Povedlo se mi ale narazit na jeden tým, který má ve svých řadách slušnou sbírku Roadsterů. Racing Team MatsuiSPEED alias RTMS

You will usually see Japanese teams with dominance of AE86s, RX-7, 200SX and other “bigger” cars. I stumbled upon one team, that’s quite a lot of Roadsters. The Racing Team MatsuiSPEED or RTMS.

(more…)

GB: Garage5 rollbars

02.10.2012 by george

Dnešním dnem spouštíme hromadný nákup ochranných rámů/rollbarů.  Akce poběží do konce října (středa 31. 10.) nebo do naplnění seznamu. Předmětem je ochranný rám / rollbar, pasující do NA a NB, kompatibilní s pevnou střechou. Základní cena je 12.000,- Kč. Uděláme tu seznam o 10 místech. Jakmile se naplní 5 míst, klesne cena na 11.000,- a při naplnění všech 10 míst klesne na 10.000,-.

We launch the rollbar group buy today! It’ll end on Wednesday, 31st October or anytime the list is full. The rollbar fits both NA and NB Mazda Miata/MX-5 and is compatible with hardtop and hardtop side latches. Basic price is 490€ + shipping . We’ll run a list of ten spots. When we get 5 spots filled, the price will be 450€ + shipping and when the list is full ie. we’ll have 10 buyers, price will drop to 407 € + shipping.

Pro zapsaní na seznam je třeba složit zálohu 2000,- Kč, která bude v případě krachu hromadného nákupu vrácena. Jde o pojistku, aby se někdo nerozhodl přidat a nakonec odstoupil a my neskončili s rámy navíc, což snad všichni pochopí.

For your name to appear on the list, you’ll have to pay a 100€ deposit. This will be refunded to you in case the group buy won’t go through.

Pro NA je možné přidat harness bar na uchycení vícebodových pásů, u NB bohužel kvůli oknu tato možnost není, nicméně v případě zájmu se pokusíme se zájemcem a výrobcem vymyslet jiné řešení. Základní cena je platná pro rám s dvěma diagonálami bez harness baru. Každý napište, jestli chcete rám tak jak je nebo s nějakou úpravou. Všechny rámy budou v černé barvě.

Basic rollbar is with two diagonals. NA owners can have a harness bar added for a bit extra, NB owners can’t because of the rear glass window, but we’re working with our fabricator to find a solution. Minor changes are possible, so please state how many diagonals you want and wheter or not you want the harness bar when joining the GB. All rollbars are painted black.
Pokud máte jakékoliv dotazy, rádi je zodpovíme na mailu garage.five@gmail.com, naší facebookové stránce nebo zde v komentářích.

If you have any questions, we’ll gladly answer them on our email address garage.five@gmail.com, our facebook page or here in comments.

Rámy nejsou určeny k použití v běžném provozu!

These rollbars are meant for OFFROAD use only!

1. Pavel / NB /double diagonal
2. Zed / NA
3. Wouter van Bergen / NA / double diagonal, harness bar
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Video: how to roll fenders and instal coilovers

05.01.2012 by george

Emmi z blogu http://www.sikstep.com/ vás za doprovodu náladové hudby provede zahlazením lemů a instalací podvozku.

With moody music in background, Emmi from http://www.sikstep.com/ will guide you through fender rolling and coilover install.

Video: How to change a radiator

03.01.2012 by george

Pokud si někdy pořídíte chladič Mishimoto, zde je návod na jeho instalaci přímo od výrobce

If you ever buy a Mishimoto radiator, here’s how to instal it properly.

Polish overload

06.12.2011 by george

Pomalu, ale jistě přibývá po Evropě pěkných aut i mimo UK. Dnes se podíváme na jedno přeplňované NA z Polska!

There’s more and more nice cars in Europe lately, even outside UK. We’re gonna have a look at one FI NA from Poland!

(more…)

Drift or grip pt.2

14.11.2011 by george

V druhé části se podíváme na auto stavěné pro drift.

In the second part, we’ll take a look at a car built for drifting.

(more…)

Drift or grip?

09.11.2011 by george

Jak často se vám stává, že se podíváte na auto a rozmýšlíte se, jakou cestou se s ním ubírat dál? Víceméně pokaždé, když na autě něco dělám přemýšlím, jakým směrem se vydat. Auto je zatím víceméně v seriové podobě a já se jednou rozhodnu pro cestu okruhů a honění času a podruhé zase pro klouzání se za oponou kouře z gum.

How often do you have a look at your car and think about what direction to head with it? In my case it’s almost every time I work on it. The car is still pretty much stock and I can’t decide which way to take, hunt down seconds on a track or slide behind a curtain of smoke.

(more…)

Fuji Roadster Champion

05.10.2011 by george

1. října se na okruhu Fuji Speedway v Japonsku kromě akce Hellaflush konala i kvalifikace pro seriál Fuji Champion.

Apart from the Hellaflush event, Fuji Speedway hosted also a Fuji Champion series qualification on the 1st October.

(more…)