Minkara wednesday

10.04.2013 by george

The usual suspects

13.01.2013 by george

Když budete nějakou dobu procházet weby o autech v Japonsku, zjistíte že se vždycky najde pár jmen, která uvidíte nejčastěji. V případě MX-5 to může být RS Factory Stage, Tuckin 99, AutoExe, Toda, Cusco, Bride nebo Maxim Works. A co mají společného s autem na fotce? Tvoří ho. Maxim works a Tuckin 99 se starají o výfuk, AutoExe sání přivádí vzduch, Toda řemen spojuje kliku s vačkami, Bride sedačka drží na místě, zatímco Cusco rám ho chrání pro případ, že by se převrátil na střechu a celkově auto zpevňuje. No a RS Factory Stage mají na svědomí přední lip, který je pro NB podle mého názoru jednoznačně ten nejlepší (a s cenou 5500,- bez dopravy bohužel snad i nejdražší, jaký najdete). Samozřejmě nemůžeme pominout podvozek, ale ten je naladěný lidmi z MohRetsu RS neboli MRRS, které nejspíš moc lidí znát nebude. Sečteno a podtrženo, tenhle setup bude zárukou kvality a spousty zábavy za volantem.

If you’re gonna browse throug japanese car webs, you’ll find out some of the names appear more often than the rest. In case of Miatas it can be RS Factory Stage, Tuckin 99, AutoExe, Toda, Cusco, Bride or Maxim Works. And what do they have to do with the car below? They form it. Maxim Works and Tucking 99 take care of exhaust, AutoExe intake delivers cold air, Toda belt connects cam and crank shafts, Bride seat holds the driver in place while Cusco rollbar stiffens the car and protects the driver in case of rollover. RS Factory Stage provide the front lip that’s in my opinion the best one for NB (and with $280 price tag before shipping, taxes etc also probably the most expensive). Suspension is important as well, but it’s a special unit made by guys from MohRetsu RS or MRRS, that are not that famous. Yet. All in all is this setup a guarantee of quality and lots of fun behind the steering wheel.

How did your car change?

15.10.2012 by george

Nedávno jsem narazil na tuhle obludnost, kterou mi někdo vytvořil ve photoshopu krátce po tom, co jsem mazdu koupil. Podle instrukcí, které jsem mu sám dal. Byla to tehdy představa, jak by moje mazda měla vypadat, až s ní skončím. Napadlo mě tedy srovnat fotky z doby, kdy jsem auto koupil a ze současnosti.

I’ve found this hiddeous photoshop rendering recently. Somebody edited picture of my then-new NB. Following instructions I gave him. It was my idea of what the car should look like finished. This gave me the idea to compare photos of my car from the day I bought it with current shots.

(more…)

GB: Garage5 rollbars

02.10.2012 by george

Dnešním dnem spouštíme hromadný nákup ochranných rámů/rollbarů.  Akce poběží do konce října (středa 31. 10.) nebo do naplnění seznamu. Předmětem je ochranný rám / rollbar, pasující do NA a NB, kompatibilní s pevnou střechou. Základní cena je 12.000,- Kč. Uděláme tu seznam o 10 místech. Jakmile se naplní 5 míst, klesne cena na 11.000,- a při naplnění všech 10 míst klesne na 10.000,-.

We launch the rollbar group buy today! It’ll end on Wednesday, 31st October or anytime the list is full. The rollbar fits both NA and NB Mazda Miata/MX-5 and is compatible with hardtop and hardtop side latches. Basic price is 490€ + shipping . We’ll run a list of ten spots. When we get 5 spots filled, the price will be 450€ + shipping and when the list is full ie. we’ll have 10 buyers, price will drop to 407 € + shipping.

Pro zapsaní na seznam je třeba složit zálohu 2000,- Kč, která bude v případě krachu hromadného nákupu vrácena. Jde o pojistku, aby se někdo nerozhodl přidat a nakonec odstoupil a my neskončili s rámy navíc, což snad všichni pochopí.

For your name to appear on the list, you’ll have to pay a 100€ deposit. This will be refunded to you in case the group buy won’t go through.

Pro NA je možné přidat harness bar na uchycení vícebodových pásů, u NB bohužel kvůli oknu tato možnost není, nicméně v případě zájmu se pokusíme se zájemcem a výrobcem vymyslet jiné řešení. Základní cena je platná pro rám s dvěma diagonálami bez harness baru. Každý napište, jestli chcete rám tak jak je nebo s nějakou úpravou. Všechny rámy budou v černé barvě.

Basic rollbar is with two diagonals. NA owners can have a harness bar added for a bit extra, NB owners can’t because of the rear glass window, but we’re working with our fabricator to find a solution. Minor changes are possible, so please state how many diagonals you want and wheter or not you want the harness bar when joining the GB. All rollbars are painted black.
Pokud máte jakékoliv dotazy, rádi je zodpovíme na mailu garage.five@gmail.com, naší facebookové stránce nebo zde v komentářích.

If you have any questions, we’ll gladly answer them on our email address garage.five@gmail.com, our facebook page or here in comments.

Rámy nejsou určeny k použití v běžném provozu!

These rollbars are meant for OFFROAD use only!

1. Pavel / NB /double diagonal
2. Zed / NA
3. Wouter van Bergen / NA / double diagonal, harness bar
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Classy NB

29.02.2012 by george

Pokud chcete v Evropě najít s citem upravené Miaty, Norsko se zdá být správnou volbou. Po představení jednoho NA tu máme NB ze stejných končin.

If you’re looking for a classy Miata in Europe, Norway seems to be the best choice. Following the NA featured some time ago comes NB from the same part of the world.

(more…)

Video: how to roll fenders and instal coilovers

05.01.2012 by george

Emmi z blogu http://www.sikstep.com/ vás za doprovodu náladové hudby provede zahlazením lemů a instalací podvozku.

With moody music in background, Emmi from http://www.sikstep.com/ will guide you through fender rolling and coilover install.

Fuji Roadster Champion

05.10.2011 by george

1. října se na okruhu Fuji Speedway v Japonsku kromě akce Hellaflush konala i kvalifikace pro seriál Fuji Champion.

Apart from the Hellaflush event, Fuji Speedway hosted also a Fuji Champion series qualification on the 1st October.

(more…)

I.L. Motorsport exhaust manifold

28.09.2011 by george

I.L. Motorsport oznámil zahájení prodeje jejich vlastních lazených svodů pro 1.6l NBFl. Podle grafu z brzdy svody přidávají krouťák i výkon v celém průběhu otáček. Svody můžete použít i na předfacelifovém NB, pokud použijete středový díl výfuku z faceliftové verze. A cena? 588€ nebo podle současného kurzu zhruba 15.000,- Kč.

I.L. Motorsport released their own tuned exhaust manifold for 1.6l NBFl. It increases torque and hp through the entire power curve. You can also use it on pre-facelift NB if you use a midpipe from the NBFl And price? 588€ or ~ $800 according to actual exchange rate.

Minkara Wednesday #11

31.08.2011 by george

(more…)

Minkara wednesday #8

27.07.2011 by george

(more…)