MX-5 vs. GT86

08.08.2012 by george

V poslední době se po uvedení GT86/FR-S/BRZ na trh začala množit videa, která ji srovnávají s různými konkurenty. Nás samozřejmě nejvíc zajímá srovnání s MX-5. Narazil jsem teď na dvě videa, jedno GT86 srovnává jen s Mazdou, druhé, poněkud zvláštní, srovnává GT86 s NC a Hyundai Genesis Coupe. První pochází z australského webu Motoring.com.au (bohužel nejde vložit samotné video), druhé z thetruthaboutcars.com.

More and more reviews and tests of the GT86 are appearing since Toyota released it, comparing it with various competitors. We’re interested in comparsion with the MX-5 of course. I’ve come across two test, one with only the MX-5 and GT86 and one, a bit different, comparing the GT86 to MX-5 and Hyundai Genesis Coupe. First one is from Australian Motoring.com.au (I can’t embed the video so it’s just a link), the second one from thetruthaboutcars.com.

Motoring.com.au Mazda MX-5 and Toyota 86 review

MX-5 Spyder

29.10.2011 by george

Mazda uveřejnila náhledy dvou aut, která budou za pár dní vystavena na veletrhu SEMA v Las Vegas a jedno z nich je MX-5 Miata Spyder. Místo soft-topu má jednoduchý bikini top, jaký můžete znát třeba z Jeepu. Tím mohou celkem snadno snížit váhu vozu o několik desítek kilogramů. Dále by měla mít brzdy Brembo a z obrázku zjevně i snížený podvozek. Poslední věc, kterou je možno vidět na obrázku je upravený přední nárazník s nádechy pro chlazení brzd.

Mazda published preview of two cars, that will be presented on SEMA in Las Vegas in a few days. One of them is MX-5 Miata Spyder. It has a bikini top instead of soft top, which will help to shave quite a lot weight. Then there are the Brembo brakes and apparently lowered suspension. Last thing visible from this picture is modified front bumper with cooling ducts for front brakes

THE Supercharged NC

24.09.2011 by george

Tohle auto už chci představit nějakou dobu, ale v době, kdy jsem o něm získal potřebné informace se vyskytl problém se získáním fotek, které fotograf tehdy nemohl zveřejnit a ten se táhl tak dlouho, že jsem na auto uplně zapoměl. Až do dneška!

I wanted to feature this car for some time allready, but there was problem with photography rights at the time I got the necessary info about it and it lasted so long I forgot about it. Until today!

(more…)

Minkara Wednesday #11

31.08.2011 by george

(more…)

Minkara Wednesday #10

17.08.2011 by george

(more…)

Minkrara WEdnesday #5

22.06.2011 by george

(more…)

Britcar Championship@Thruxton

14.06.2011 by george

_GH17709

12. června se jel další podnik Britcar Championship na okruhu v Thruxtonu, který je považován za nejrychlejší okruh Velké Británie. Mazda MX-5 NC týmu JOTA/Mazda Motors se opět prodrala na vrchol a i přes to, že je nejslabším vozem v soutěži, získala v tomto závodě 3. místo ve třídě a 15. celkově. Ve videu se můžete podívat na zahřívací kolo.

During the last weekend, another race of Britcar Championship took place at Thruxton circuit, the fastest circuit in UK. Team JOTA/Mazda Motor’s Mazda MX-5 NC made it to the top again and despite beign the least powerful car on the grid managed to take 3rd place in class and 15th place overall. You can see a warm up lap in the video below.

Video: MX-5 GT

04.04.2011 by george

Předpokládám, že už všichni zaregistrovali fotky GT NCčka, které asi před dvěma týdny prolétly po většině fór. Dnes jsem narazil na timelapse video ze stavby. Auto budete moci vidět v Britcar production GTN championship 2011! Sám už jsem zvědavý na jeho výsledky

Miata paintball art

03.04.2011 by george

Musim říct, že bych si tohle na garáž klidně nechal “nastřílet” taky

Playboy MX-5 Cup

01.04.2011 by george

Po delší době zase příspěvek, a to krátké video o americké serii závodů Playboy MX-5 Cup a rozhovory s několika jezdci.