GB: Garage5 rollbars

02.10.2012 by george

Dnešním dnem spouštíme hromadný nákup ochranných rámů/rollbarů.  Akce poběží do konce října (středa 31. 10.) nebo do naplnění seznamu. Předmětem je ochranný rám / rollbar, pasující do NA a NB, kompatibilní s pevnou střechou. Základní cena je 12.000,- Kč. Uděláme tu seznam o 10 místech. Jakmile se naplní 5 míst, klesne cena na 11.000,- a při naplnění všech 10 míst klesne na 10.000,-.

We launch the rollbar group buy today! It’ll end on Wednesday, 31st October or anytime the list is full. The rollbar fits both NA and NB Mazda Miata/MX-5 and is compatible with hardtop and hardtop side latches. Basic price is 490€ + shipping . We’ll run a list of ten spots. When we get 5 spots filled, the price will be 450€ + shipping and when the list is full ie. we’ll have 10 buyers, price will drop to 407 € + shipping.

Pro zapsaní na seznam je třeba složit zálohu 2000,- Kč, která bude v případě krachu hromadného nákupu vrácena. Jde o pojistku, aby se někdo nerozhodl přidat a nakonec odstoupil a my neskončili s rámy navíc, což snad všichni pochopí.

For your name to appear on the list, you’ll have to pay a 100€ deposit. This will be refunded to you in case the group buy won’t go through.

Pro NA je možné přidat harness bar na uchycení vícebodových pásů, u NB bohužel kvůli oknu tato možnost není, nicméně v případě zájmu se pokusíme se zájemcem a výrobcem vymyslet jiné řešení. Základní cena je platná pro rám s dvěma diagonálami bez harness baru. Každý napište, jestli chcete rám tak jak je nebo s nějakou úpravou. Všechny rámy budou v černé barvě.

Basic rollbar is with two diagonals. NA owners can have a harness bar added for a bit extra, NB owners can’t because of the rear glass window, but we’re working with our fabricator to find a solution. Minor changes are possible, so please state how many diagonals you want and wheter or not you want the harness bar when joining the GB. All rollbars are painted black.
Pokud máte jakékoliv dotazy, rádi je zodpovíme na mailu garage.five@gmail.com, naší facebookové stránce nebo zde v komentářích.

If you have any questions, we’ll gladly answer them on our email address garage.five@gmail.com, our facebook page or here in comments.

Rámy nejsou určeny k použití v běžném provozu!

These rollbars are meant for OFFROAD use only!

1. Pavel / NB /double diagonal
2. Zed / NA
3. Wouter van Bergen / NA / double diagonal, harness bar
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

MX-5 Spyder

29.10.2011 by george

Mazda uveřejnila náhledy dvou aut, která budou za pár dní vystavena na veletrhu SEMA v Las Vegas a jedno z nich je MX-5 Miata Spyder. Místo soft-topu má jednoduchý bikini top, jaký můžete znát třeba z Jeepu. Tím mohou celkem snadno snížit váhu vozu o několik desítek kilogramů. Dále by měla mít brzdy Brembo a z obrázku zjevně i snížený podvozek. Poslední věc, kterou je možno vidět na obrázku je upravený přední nárazník s nádechy pro chlazení brzd.

Mazda published preview of two cars, that will be presented on SEMA in Las Vegas in a few days. One of them is MX-5 Miata Spyder. It has a bikini top instead of soft top, which will help to shave quite a lot weight. Then there are the Brembo brakes and apparently lowered suspension. Last thing visible from this picture is modified front bumper with cooling ducts for front brakes

I.L. Motorsport exhaust manifold

28.09.2011 by george

I.L. Motorsport oznámil zahájení prodeje jejich vlastních lazených svodů pro 1.6l NBFl. Podle grafu z brzdy svody přidávají krouťák i výkon v celém průběhu otáček. Svody můžete použít i na předfacelifovém NB, pokud použijete středový díl výfuku z faceliftové verze. A cena? 588€ nebo podle současného kurzu zhruba 15.000,- Kč.

I.L. Motorsport released their own tuned exhaust manifold for 1.6l NBFl. It increases torque and hp through the entire power curve. You can also use it on pre-facelift NB if you use a midpipe from the NBFl And price? 588€ or ~ $800 according to actual exchange rate.

New Stuff: I.L. Motorsport low-pro headlight kit

24.05.2011 by george

Němečtí I.L. Motorsport přidali do své nabídky originálních dílů kit pro výměnu předních světel. Tato úprava je ve světě dost oblíbená a objevuje se buď v tomto hranatém provedení nebo v podobě dvou kulatých lamp vedle sebe, jako v případě kitu s lampami Hella, které už obchod nabízí nějakou dobu.

Cena za tuhle srandu je 450€

New Stuff: Nielex Magical Brace

22.02.2011 by george

Firma Nielex zařadila do své nabídky nový produkt pro NC! Je to asi nejlepší sada pro NC dostupná na trhu.  A váha? Pouhých 5kg!

New Stuff: Gram Lights 57V

27.01.2011 by george

Společnost Rays brzo pod značkou Gram Lights začne prodávat nová kola 57V, po TE37V druhý design s přívlastkem V.

Rays will soon release new Gram Lights wheel, the 57V. Second remake with V in the name (first one was TE37V).

(more…)