MX-5 vs. GT86

08.08.2012 by george

V poslední době se po uvedení GT86/FR-S/BRZ na trh začala množit videa, která ji srovnávají s různými konkurenty. Nás samozřejmě nejvíc zajímá srovnání s MX-5. Narazil jsem teď na dvě videa, jedno GT86 srovnává jen s Mazdou, druhé, poněkud zvláštní, srovnává GT86 s NC a Hyundai Genesis Coupe. První pochází z australského webu Motoring.com.au (bohužel nejde vložit samotné video), druhé z thetruthaboutcars.com.

More and more reviews and tests of the GT86 are appearing since Toyota released it, comparing it with various competitors. We’re interested in comparsion with the MX-5 of course. I’ve come across two test, one with only the MX-5 and GT86 and one, a bit different, comparing the GT86 to MX-5 and Hyundai Genesis Coupe. First one is from Australian Motoring.com.au (I can’t embed the video so it’s just a link), the second one from thetruthaboutcars.com.

Motoring.com.au Mazda MX-5 and Toyota 86 review

Video: how to roll fenders and instal coilovers

05.01.2012 by george

Emmi z blogu http://www.sikstep.com/ vás za doprovodu náladové hudby provede zahlazením lemů a instalací podvozku.

With moody music in background, Emmi from http://www.sikstep.com/ will guide you through fender rolling and coilover install.

Video: How to change a radiator

03.01.2012 by george

Pokud si někdy pořídíte chladič Mishimoto, zde je návod na jeho instalaci přímo od výrobce

If you ever buy a Mishimoto radiator, here’s how to instal it properly.

Drift or grip pt.2

14.11.2011 by george

V druhé části se podíváme na auto stavěné pro drift.

In the second part, we’ll take a look at a car built for drifting.

(more…)

Drift or grip?

09.11.2011 by george

Jak často se vám stává, že se podíváte na auto a rozmýšlíte se, jakou cestou se s ním ubírat dál? Víceméně pokaždé, když na autě něco dělám přemýšlím, jakým směrem se vydat. Auto je zatím víceméně v seriové podobě a já se jednou rozhodnu pro cestu okruhů a honění času a podruhé zase pro klouzání se za oponou kouře z gum.

How often do you have a look at your car and think about what direction to head with it? In my case it’s almost every time I work on it. The car is still pretty much stock and I can’t decide which way to take, hunt down seconds on a track or slide behind a curtain of smoke.

(more…)

Britcar Championship@Thruxton

14.06.2011 by george

_GH17709

12. června se jel další podnik Britcar Championship na okruhu v Thruxtonu, který je považován za nejrychlejší okruh Velké Británie. Mazda MX-5 NC týmu JOTA/Mazda Motors se opět prodrala na vrchol a i přes to, že je nejslabším vozem v soutěži, získala v tomto závodě 3. místo ve třídě a 15. celkově. Ve videu se můžete podívat na zahřívací kolo.

During the last weekend, another race of Britcar Championship took place at Thruxton circuit, the fastest circuit in UK. Team JOTA/Mazda Motor’s Mazda MX-5 NC made it to the top again and despite beign the least powerful car on the grid managed to take 3rd place in class and 15th place overall. You can see a warm up lap in the video below.

VIDEO: Car Make Corns

08.06.2011 by george

Co k tomu říct? Můžeme akorát slintat nad vším tím zbožím, které můžete v obchodě vidět. A třešnička na dortu, Car Make Corns NB coupé s RS Factory Stage lipem a OEM prahy!

What can we say? We can just drool over the stuff we can see in the shop. And the icing on the cake is the Car Make Corns NB coupé rocking RS Factory Stage front lip and OEM small sideskirts!

That red Miata

25.04.2011 by george

Řekl bych, že auto z fotky už většina z vás někde zahlédla. Jordan teď spolu s dalším člověkem natočil krátké video představující jejich Miaty. Jak si asi domyslíte, Jordanovo auto je hlavně o stylu a tak nečekejte žádnou okruhovou akci.

Video: MX-5 GT

04.04.2011 by george

Předpokládám, že už všichni zaregistrovali fotky GT NCčka, které asi před dvěma týdny prolétly po většině fór. Dnes jsem narazil na timelapse video ze stavby. Auto budete moci vidět v Britcar production GTN championship 2011! Sám už jsem zvědavý na jeho výsledky

Miata paintball art

03.04.2011 by george

Musim říct, že bych si tohle na garáž klidně nechal “nastřílet” taky