Zemětřesení v Japonsku/Earthquake in Japan

15.03.2011 by george

Jak asi všichni vědí, před několika dny postihlo Japonsko zemětřesení o síle 8.9 stupně Richterovi stupnice a následně na pobřeží dorazila vlna tsunami tímto zemětřesením vyvolaná. Díky tomu, že jsou v této zemi zemětřesení relativně častá a počítá se s nimi při stavbě budov se počet obětí zemětřesní značně omezil. V současné době představují největší riziko reaktory jaderné elektrárny ve Fukušimě. V noci ze včerejška na dnešek zde došlo k další expolozi.

Můžeme pouze žasnout nad tím, jak se Japonci s katastrofou vyrovnávají. Pokud chcete pomoci, Červený kříž, ADRA a Armáda spásy vytvořili bírky na pomoc Japonsku!

Červený kříž

inanční příspěvek na pomoc složek Mezinárodního hnutí ČK&ČP lze poskytnout prostřednictvím sbírkového účtu ČČK

č.ú. 222826/5500, v.s. 999

nebo zasláním dárcovské SMS z mobilního telefonu s textem

DMS CCK na telefonní číslo 87777

[cena 1 DMS je 30,- Kč, z nichž ČČK obdrží 27,- Kč]

ADRA

Humanitární pomoc Japonsku: Číslo účtu  4028 4028/0300, variabilní symbol 394. Dárcovská sms ve tvaru DMS ADRA zaslaná na číslo 87777. Děkujeme! (Cena DMS je 30,- Kč, ADRA obdrží 27,- Kč)

Armáda spásy

Česká Armáda spásy reaguje na zemětřesení a tsunami, které zpustošily sever Japonska. Pořádá finanční sbírku, jejíž výtěžek bude předán japonské pobočce Armády spásy. Přispět můžete zasláním DMS ARMADASPASY na číslo 87 777. Další možnosti online podpory naleznete zde >>>.

Nedávno představená firma JoyFast vyvázla ze zemětřesní bez větších škod, akorát NA skončilo s pomačkaným blatníkem. RS Factory a Carmake Corn’s taktéž zdá se přežili bez větší újmy

TRAP je na tom o poznání hůře, na fotce můžete vidět jejich pracoviště po otřesech.

Shops: JoyFast

04.03.2011 by george

Letos v březnu to bude deset let od založení téhle společnosti se zaměřením na malé dvoumístné roadstery sídlící v Yokohama City. Představme si tedy alespoň zběžně jejich nabídku.

(more…)