Shops: JoyFast

04.03.2011 by george

Letos v březnu to bude deset let od založení téhle společnosti se zaměřením na malé dvoumístné roadstery sídlící v Yokohama City. Představme si tedy alespoň zběžně jejich nabídku.

http://www.joyfast.com/

Pan Harutaka Tsukasa založil firmu 27. března 2001 a dodnes si vybudoval solidní postavení mezi výrobci dílů a vylepšení pro Miatu.

Kromě výroby dílů zároveň firma provádí servisní práce a prodává použité vozy. V současné době jsou mezi lidmi okolo roadsterů nejoblíbenější jejich vážené hlavice řadící páky ve třech velikostech a třech vahách.

Většina originálních dílů vyráběných firmou Joyfast jsou prvky vzhledové, ale samozřejmě prodává také několik funkčních dílů, jak svých, tak ostatních výrobců.

Zajímavější jsou ale jejich dvě Demo Cars. Jedná se o žluté NA, které je na první fotce v příspěvku a bíločerné NC, které jste tu již mohli několikrát zahlédnou.

Žluté NA má přezdívku Yellow Bird, jeho nejlepší čas na okruhu Tsukuba je 1:01. Motor dýchá přes karburátory FCR a uvnitř se skrývají větší kované písty a ojnice, vyvážená kliková hřídel, pevnější ventily a pružiny. Chladící systém je pozměněný, aby se zvýšila jeho účinnost bez nutnosti celohliníkového chladiče. Celý motorový prostor je vyčištěný od zbytečných věcí a navíc přibil akorát Joyfast OCT.

Diferenciál je od firmy OS Giken. Na podvozku jsou vyměněná horní i spodní ramena za stavitelná, sériové brzdy nahradily kotouče a třmeny Outlaw. Auto je sníženo o 40mm.